lesRomania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

+3
Elle001
reddd
fiamma
7 participanți

In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  fiamma Sam Oct 22, 2011 8:18 am

Aici povestim primul sentiment care ne-a incercat atunci cand ne-am dat seama ca suntem altfel. S-a intamplat brusc sau a durat ceva timp pana sa va dati seama ca va plac/iubiti femeile? Cine a fost acea persoana pentru care inima a inceput sa bata tare?

fiamma
Moderator

Mesaje : 15
Data de inscriere : 18/10/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Re: Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  reddd Dum Oct 23, 2011 2:40 am

Profa de romana din liceu mi-a trezit... totul. Nu mi-am dat seama initial de modul in care o iubesc. Apoi, cand m-am gandit ca ar putea fi asta, am negat. Vreun an. Dupa care a venit acceptarea, senina, fara niciun fel de procese de constiinta. Si, o data cu acceptarea, a doua mare iubire. And so the story went on...

reddd

Mesaje : 15
Data de inscriere : 23/10/2011
Localizare : Iasi

Sus In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Re: Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  Elle001 Dum Oct 23, 2011 11:54 am

Mereu am fost altfel, am simtit ca sunt speciala...asta nu m'a impiedicat sa ma indragostesc si sa plang in pumni dupa un baiat prin generala, dar in clasa a 9 a de liceu am simtit prima data cu adevarat pasiune pentru o fata, imi doream enorm sa o sarut, hehe nici acum nu as zice nu Laughing imi pace ca sunt asa cum sunt si ma simt bine in pielea mea, ador femeia cheers
Elle001
Elle001
Moderator

Mesaje : 27
Data de inscriere : 18/10/2011
Localizare : undeva sub soare

Sus In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Re: Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  ravenbe Lun Oct 24, 2011 10:41 am

In clasa a 7 a mi-am dat seama ca-mi plac si fetele dintr-un simplu joc.Eram la scoala unde baietii ne-a provocat care fete au curajul sa se sarute intre ele.Bineinteles ca si eu am fost de acord,si am incercat cu cea mai buna prietena dupa care ne-am indragostit una de alta.Ne vedem mai des ca inainte si ne sarutam mereu.Bineinteles ca nimeni nu stia acest lucru.Din pacate s-a terminat repede pentru ca eu am plecat la liceu in Iasi iar eu nu a mai continuat liceul.Am vorbit des cu ea si inca vorbim despre noi dar mereu cand ne vedem nu mai aveam acel curaj din trecut.As putea iubi si fetele cum iubesc si baietii si nu-mi pasa daca lumea ar stii acest lucru pentru ca cei mai apropiati mie stiu deja:D.
ravenbe
ravenbe

Mesaje : 13
Data de inscriere : 24/10/2011
Varsta : 30
Localizare : iasi

Sus In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Re: Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  Lena Mier Iul 04, 2012 8:18 am

Eram mica mica cand mi-am dat seama.
De indragostit prima data... eram in liceu clasa a XI-a...

Lena

Mesaje : 6
Data de inscriere : 04/07/2012

Sus In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Re: Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  gabylory Dum Iul 08, 2012 7:22 am

mie mi s-a intamplat sa ma indragostesc de o fata acum f multi ani...aveam 18 ani si m-am indragostit de o colega de liceu cu care am devenit foarte buna prietena apoi...si azi suntem cele mai bune prietene..si am iubit-o asa....in secret...multi ani...daca va zic cati,o sa va mirati: 25 de ani!! Smile Abia de curand i-am marturisit adevarul....si nu s-a speriat dar nici nu m-a incurajat in vreun fel Sad Anyway....acum un timp am cunoscut o femeie de care m-am indragostit si care m-a ranit foarte tare caci m-a inselat si ....acum...stau si-mi ling ranile dar nici nu mai am curaj sa ma bag in vreo relatie....asta e...

gabylory

Mesaje : 5
Data de inscriere : 04/07/2012

Sus In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Re: Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  Alex Lun Iul 09, 2012 3:37 am

gabylory a scris:mie mi s-a intamplat sa ma indragostesc de o fata acum f multi ani...aveam 18 ani si m-am indragostit de o colega de liceu cu care am devenit foarte buna prietena apoi...si azi suntem cele mai bune prietene..si am iubit-o asa....in secret...multi ani...daca va zic cati,o sa va mirati: 25 de ani!! Smile Abia de curand i-am marturisit adevarul....si nu s-a speriat dar nici nu m-a incurajat in vreun fel Sad Anyway....acum un timp am cunoscut o femeie de care m-am indragostit si care m-a ranit foarte tare caci m-a inselat si ....acum...stau si-mi ling ranile dar nici nu mai am curaj sa ma bag in vreo relatie....asta e...

Tu singura iti impui sa nu te bagi intr-o relatie.sunt asa multe fete/femei ca tine,singure(si poate fidele) care asteapta ce astepti si tu.ce rost are sa stai si sa plangi dupa o persoana care nu merita?cu ce te ajuta?cui ii pasa?e doar viata ta care trece pe langa tine.bucura-te de viata si de femei!!( tnx god ca exista! cheers )
Alex
Alex
Admin

Mesaje : 67
Data de inscriere : 18/10/2011
Localizare : Iasi

https://lesromania.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Re: Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  gabylory Vin Iul 13, 2012 5:21 am

Alex a scris:
gabylory a scris:mie mi s-a intamplat sa ma indragostesc de o fata acum f multi ani...aveam 18 ani si m-am indragostit de o colega de liceu cu care am devenit foarte buna prietena apoi...si azi suntem cele mai bune prietene..si am iubit-o asa....in secret...multi ani...daca va zic cati,o sa va mirati: 25 de ani!! Smile Abia de curand i-am marturisit adevarul....si nu s-a speriat dar nici nu m-a incurajat in vreun fel Sad Anyway....acum un timp am cunoscut o femeie de care m-am indragostit si care m-a ranit foarte tare caci m-a inselat si ....acum...stau si-mi ling ranile dar nici nu mai am curaj sa ma bag in vreo relatie....asta e...

Tu singura iti impui sa nu te bagi intr-o relatie.sunt asa multe fete/femei ca tine,singure(si poate fidele) care asteapta ce astepti si tu.ce rost are sa stai si sa plangi dupa o persoana care nu merita?cu ce te ajuta?cui ii pasa?e doar viata ta care trece pe langa tine.bucura-te de viata si de femei!!( tnx god ca exista! cheers )

multumesc,Alex, pt cuvintele de incurajare...Eu..nu mai am curaj...si ce e mai rau ,inca o iubesc pe fosta....am mai iesit cu fete intre timp,dar pe toate le compar cu ea...stiu ca e o greseala dar....astept ca timpul sa-si faca treaba ...Pana atunci eu continui sa socializez,poate intr-o zi....descopar iar iubirea.....

gabylory

Mesaje : 5
Data de inscriere : 04/07/2012

Sus In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Re: Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  Alex Vin Iul 13, 2012 8:08 am

gabylory a scris:
Alex a scris:
gabylory a scris:mie mi s-a intamplat sa ma indragostesc de o fata acum f multi ani...aveam 18 ani si m-am indragostit de o colega de liceu cu care am devenit foarte buna prietena apoi...si azi suntem cele mai bune prietene..si am iubit-o asa....in secret...multi ani...daca va zic cati,o sa va mirati: 25 de ani!! Smile Abia de curand i-am marturisit adevarul....si nu s-a speriat dar nici nu m-a incurajat in vreun fel Sad Anyway....acum un timp am cunoscut o femeie de care m-am indragostit si care m-a ranit foarte tare caci m-a inselat si ....acum...stau si-mi ling ranile dar nici nu mai am curaj sa ma bag in vreo relatie....asta e...

Tu singura iti impui sa nu te bagi intr-o relatie.sunt asa multe fete/femei ca tine,singure(si poate fidele) care asteapta ce astepti si tu.ce rost are sa stai si sa plangi dupa o persoana care nu merita?cu ce te ajuta?cui ii pasa?e doar viata ta care trece pe langa tine.bucura-te de viata si de femei!!( tnx god ca exista! cheers )

multumesc,Alex, pt cuvintele de incurajare...Eu..nu mai am curaj...si ce e mai rau ,inca o iubesc pe fosta....am mai iesit cu fete intre timp,dar pe toate le compar cu ea...stiu ca e o greseala dar....astept ca timpul sa-si faca treaba ...Pana atunci eu continui sa socializez,poate intr-o zi....descopar iar iubirea.....

yup.ai rabdare. Smile
Alex
Alex
Admin

Mesaje : 67
Data de inscriere : 18/10/2011
Localizare : Iasi

https://lesromania.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel? Empty Re: Cand v-ati dat seama ca sunteti altfel?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum